Zjevně jím vůbec nejezdíte, protože dost často se ve Vítkovském tunelu na příjezdu do Prahy stojí. Když se daří, tak i 10 minut. Takže přítomnost signálu lze efektivně využít a pokračovat třeba v práci.
Lepší by samozřejmě bylo řešit příčinu a ne důsledek – tedy aby vlaky tak často v tunelu nestály, neboli aby Správa železnic provoz trochu lépe koordinovala.
Nejdelší tunel je asi Ejpovický tunel (4150m) a ten se projede za cca 1.5 minuty. Navíc je to extrémní výjimka, tunelů nad 1 000 m je jen málo, zatímco všechny ostatní jsou průměrně 250m, což je 10-15 sec. Konkrétně pražský Vítkov v článku má nejdelší právě jeden z těch mála nad 1000m a jede se tím až půl minuty. Hrůza, že se na tak brutálně dlouho může trochu zhoršit signál :D
Těžko hledat hloupější "investice".
A "vedlejší" tratě budou kdy? Také po nich jezdí i státní rychlíky. Ať si zkusí jet trasu mladá Boleslav - česká lípa a dál. Nebo česká lípa - Děčín, horší signál bývá i mezi českou lípou a Mimoni a mezi Rynolticema a Libercem. A nebo Liberec - Frýdlant. Ať ty trasy projede nějaký úředník a bude koukat kde všude nebude mít signál. Hlavně že autíčka mají na silnici i velkokapacitní pokrytí, pro autíčka všechno, to se chytne i n78 (3500) na silnici. To asi aby za Plantem mohli všichni hrát hry, koukat na filmy a podobně.