Během úterního rozhovoru reagoval Trump podrážděně na dotaz novináře ohledně Epsteina. "Pořád se o tom chlapovi, o tom úchylovi, mluví? To je neuvěřitelné," řekl. "Nemůžu uvěřit, že pokládáte otázku na Epsteina v době, jako je tato, kdy máme jedny z největších úspěchů a také tragédií, s tím, co se stalo v Texasu."
Podle politické komentátorky hnutí Make America Great Again (MAGA) Liz Wheelerové ale Trump v tomto případě špatně čte náladu své vlastní voličské základny.
Konspirační teorie kolem této kauzy totiž dlouhodobě rezonují právě v prostředí hnutí MAGA. Někteří Trumpovi spojenci je sami podporovali či se do nich přímo zapojovali. Trumpův viceprezident J. D. Vance v roce 2021 naznačil, že vláda chrání Epsteinovy "klienty", a současný ředitel FBI Kash Patel o dva roky později vyzval Kongres, aby celý seznam zveřejnil.

Jeffrey Epstein
Smrt Jeffreyho Epsteina je jedním z nejznámějších případů spekulací a konspiračních teorií ve Spojených státech. Epstein byl bohatý finančník s vlivnými známostmi, včetně Billa Clintona nebo prince Andrewa. V roce 2017 Epstein řekl, že byl jednu dobu "nejbližším přítelem Donalda Trumpa".
V roce 2008 byl odsouzen za sexuální delikt vůči nezletilé osobě a zapsán do registru sexuálních delikventů. V amerických médiích o něm dlouhodobě kolovaly spekulace, že na svůj soukromý ostrov dopravoval nezletilé dívky tryskáčem přezdívaným "Lolita Express".
V roce 2019 byl zatčen kvůli obvinění ze sexuálního obchodování a krátce poté se za ne zcela objasněných okolností oběsil ve vězení. Konspirační teorie se od té doby soustředí především na otázku, zda spáchal sebevraždu, nebo byl zavražděn, a zda skutečně existoval takzvaný "seznam klientů", tedy pedofilů z nejvyšších společenských kruhů.
Spekulace neutichly ani po Trumpově návratu do Bílého domu. Ministryně spravedlnosti Pam Bondiová letos v únoru prohlásila, že "Epsteinův seznam klientů právě teď leží na mém stole". Obvinila také FBI ze zatajování důkazů a slibovala, že se veřejnost brzy dozví o "desítkách tisíc videí Epsteinova dětského porna".
Když ale ministerstvo spravedlnosti oznámilo, že žádný seznam neexistuje a že Epstein spáchal sebevraždu, Bondiová se stala terčem pro řadu příznivců hnutí MAGA. Někteří z nich dokonce požadovali její rezignaci.
Zpochybňovali také důvěryhodnost ředitele FBI Patela, případně spekulovali, že byl "umlčen" nebo že klíčové materiály byly z FBI odstraněny ještě za Bidenovy administrativy.
Do kritiky se zapojili i vlivní (bývalí) Trumpovi spojenci, včetně Elona Muska, Tuckera Carlsona nebo Stevea Bannona. "Jak mohou mít lidé důvěru v Trumpa, když nechce zveřejnit Epsteinovy spisy?" napsal Musk na své sociální síti X.
— Elon Musk (@elonmusk) July 7, 2025
Přestože se hlavním terčem kritiky stali zejména členové administrativy, napětí doléhá i na samotného prezidenta Trumpa. Přes všechnu frustraci ale nic nenasvědčuje tomu, že by příznivci hnutí MAGA začali Trumpa ve větší míře opouštět. Loajalita k prezidentovi je totiž pro jeho voliče charakteristickým rysem.