Blunkett, který již dříve v Blairových vládách řídil resorty školství a vnitra a už jednou musel pod tlakem rezignovat, byl obviněn, že porušil etické zásady platné pro ministry.
Ty jim totiž doporučují, aby do dvou let po odchodu z funkce konzultovali speciální komisi, pokud chtějí přijmout místo v soukromém sektoru. Má se tím zabránit zneužití vlivu.
Blunkett ovšem po své loňské prosincové demisi přijal letos místo ředitele u britské soukromé firmy zabývající se DNA, aniž by tuto komisi konzultoval.
Ministrem práce a sociálních věcí se stal opět po vítězných volbách letos v květnu. U firmy DNA Bioscience pracoval dva týdny.
Ministr se za chybu omluvil a označil ji za prosté opomenutí. "Nyní si uvědomuji, že by bývalo bylo dobře, kdybych se zmíněnou komisí vedl konzultace. Ovšem není to povinné, jde pouze o doporučení," řekl Blunkett.
Britský ministerský předseda Tony Blair mu poté vyjádřil plnou důvěru.
Kritici však požadují úplné vyšetření možného konfliktu zájmů.
Blunkett se už tento měsíc musel omlouvat za to, že použil oficiální hlavičkový dopisní papír parlamentu, aby vyslovil svůj záporný názor ve stavebním řízení ohledně nemovitosti plánované poblíž jeho domu. I to označil za pouhou chybu.
Loni v prosinci pak musel Blunkett navzdory i tehdy trvající důvěře premiéra rezignovat, když se ukázalo, že jeho úřad v době, kdy byl ministrem vnitra, zasahoval do vydávání povolení k trvalému pobytu filipínské chůvy jeho milenky.
Blunkett sám je rozvedený, ale udržoval poměr s bohatou vydavatelkou britského pravicového listu, s níž měl dvě děti. O jeho zájmu o chůvino vízum by se zřejmě nikdo nedozvěděl, kdyby se mu milenka nechtěla pomstít za to, že se domáhal otcovských práv a povinností k těmto dětem, a tak jí zkomplikoval manželství.