Jestliže se vývojáři nesnaží přiblížit virtuální poker opravdové, "živé" hře, jsou jakékoliv pokusy o vytvoření kvalitního pokerového simulátoru marné. Poker totiž není jen o štěstí a náhodě, ale také o strategii, která vyplývá z pozorování reakcí a chování protihráčů. Vždyť dnes už jsou jak na PC, konzolích, tak i na mobilech tituly, jež tento prvek do jisté míry napodobují, byť mnohdy jen velmi jednoduše. Autoři Nintendo DS novinky World Championship Poker: Deluxe Series se na to vykašlali a tím pádem naprosto zdecimovali zážitek ze hry.
#hodnoceni
Papírově se však titul jeví jako skvělá investice. Na rozdíl od konkurence nabízí hned dvanáct karetních her, respektive jedenáct nejznámějších variací na poker, a Blackjack. V módu Kariéra na vás pak čekají ještě dvě bonusové hříčky (Air Hockey a šipky). A to není jediné překvapení! Bez povšimnutí nelze ponechat ani unikátní pojetí tohoto módu, v němž sledujete (a určujete) cestu vámi vytvořeného karbaníka ze samého dna až na vrchol pokerového žebříčku. V čem tkví ona výjimečnost? V plně trojrozměrném zpracování, díky kterému celé dění sledujete očima vašeho virtuálního Já a to nejen v rámci her, ale také toho mezi nimi: můžete se procházet městem, prolézat místní kasina a vybírat si, u kterého stolu budete znásobovat své úspory. Ačkoliv je zpracování na velmi vysoké úrovni, nelze přehlížet stísněnost umělého městečka, ve kterém nejen, že nepotkáte ani živáčka, ale navíc celou obec projdete za pár vteřin - to je dost času na to, abyste zjistili, že tu lze navštívit pouze čtyři kasina. Každé pak nabízí spoustu volných her a také hned několik turnajů.
Potud je vše v pořádku. Jakmile však "zasednete ke stolu", nadšení opadne. Snad kvůli efektu nevidíte před sebou celé herní pole, nýbrž detailně vymodelovaného hráče; toho, který je zrovna na tahu. Každý z protivníků je nejen svým vzhledem, ale také co do chování svéráz. Babička mává kabelkou, vidlák plive na zem, Texasan si hraje s mincí a děda sahá každou chvíli po kyslíkové masce. To je fajn... Problém je však v tom, že reagují naprosto nezávisle na dané situaci. Každý má v zásobě všehovšudy tři, čtyři výrazové prvky, jež vám neustále předvádějí dokola, mezitím co čekáte na jejich tah. Veškeré snahy o vysledování reakcí, jež by vám mohly něco napovědět o hráčově momentální situaci, můžete předem vzdát, a stejně tak prvek taktizování na základě toho, jak dlouho o svých krocích v daných momentech rozvažují, naprosto pozbývá smyslu - protivník učiní tah hned poté, co předvede svou grimasu. V tomto základním ohledu World Championship Poker: Deluxe Series naprosto selhává. U "disciplín", ve kterých nesoupeříte proti virtuálním karbaníkům, to není o moc lepší. Ovládání šipek je triviální a panel u videopokeru je takřka nečitelný. Snad jen ten Air Hockey nemá chybu (protože se na něm nedalo nic zkazit).
Doufejme tedy, že se vývojáři ze svých chyb poučí a naservírují nám opravdový poker. Vlastně už je na čase! Hra World Championship Poker: Deluxe Series je v podstatě dva roky stará - tolik času potřeboval její vydavatel k tomu, aby ji uvedl na evropský trh.