Ačkoli už to většina z nás dobře ví, zbytek světa se to konečně dozvídá také. Image typického hráče počítačových her je povětšinou nesprávný. Hráči nejsou stydliví, osamocení geekové, za které je většinou ostatní považují.
Australská studie tento omyl pomohla vyvrátit. Říká, že pouze jedno procento prověřených hráčů mělo malou sociální schopnost, povětšinou stydlivost. ,,Naše výzkumy dokazují, že hraní nemá absolutně žádný vliv na sociální problémy, a naopak tyto problémy nevedou lidi ke hraní her," říká psycholog Daniel Loton z Victoria University.
I přesto, že 15% dotázaných bylo označeno za ,,problematické hráče", co tráví přes 50 hodin týdně hraním her (většinou MMO hry), pořád se nejednalo o stydlivé šprty. Prostě si radši sednou ke hře.
,,Co je důležité zdůraznit je, že ani problematiční jedinci se nevyznačují nízkými sociálními schopnostmi či problémy se sebejistotou," říká Loton, který se sám považuje za velkého hráče.
Já osobně se za stydlivého introvertního geeka, který by se bál komunikovat s vnějším světem, nepovažuji. A to i přesto, že občas týdně odehraju i 30 hodin. Proč si myslíte, že nás hrami nedotknutý svět vidí jako brejlaté vychrtlé fanatiky?