Herní průmysl má k tomu filmovému čím dál tím blíž, a tak není divu, že stále častěji dochází k útěkům jednotlivých firem, studií a osobností z jednoho odvětví do druhého. Po zásazích pánů režisérů Spielberga a Jacksona do videoherní branže a naopak odchodu herních vývojářů Oddworld Inhabitants k filmu není aktuální zpráva žádným překvapením.
Michal Bay, americký filmový producent a režisér mnoha komerčně úspěšných snímků (Armageddon, Pearl Harbor, Mizerové, Ostrov, Transformers), se také nechal strhnout vidinou zisku a odhodlal se vstoupit do herního vývoje. Má k tomu veškeré předpoklady: peníze (zákl. rozpočet 25 mil. dolarů), pracovní síly (trikové studio Digital Domain) a zkušenosti.
Studio Digital Domain, kterému Bay "velí", patří ve svém oboru ke špičce; k nejvíce ceněným pracím společnosti patří speciální efekty ve filmech Titanic a Den poté. Není tedy divu, že Bayovy plány nejsou zrovna přízemní. Ještě tento rok chce režisér vydat minimálně jednu hru a dvou let by jich pak na trhu mělo být až pět. Na pomoc si však zakoupí ještě alespoň jedno vývojářské studio.
Průnik do herní branže, kterou ve skutečnosti ovládá jen skupinka mamutích korporací, nebude ani pro věhlasné filmové studio jednoduché. S tím režisér samozřejmě počítá, a proto si hodlá komerční úspěch her pojistit známými filmovými licencemi, které bude díky dobrým vztahům s filmovými producenty získávat snáze, než kdokoliv jiný. Nevýhodu velmi omezeného rozpočtu by pak měla vyvážit dílčí úsporná opatření (CGI klipy nahradí in-engine animace atp.).