Mamahotel je pro mladé ostudou, pro muže pohromou. Peklem ale může být i spolubydlení

Iva Špačková Iva Špačková
24. 5. 2019 6:49
Mladí Češi odcházejí od rodičů relativně brzy. Více než polovina z nich opustí rodné hnízdo ještě dříve, než oslaví dvacetiny. Do světa je žene touha osamostatnit se, ale i dusná atmosféra v rodině. Řada z nich zkouší nejprve bydlet v partě s ostatními. Ukazuje to průzkum agentury STEM/MARK a společnosti Residomo. Při spolubydlení však mladí musí počítat s tím, že narazí na různé typy lidí, se kterými není vždy snadné vyjít. Podívejte se, s jakými typy osobností musí počítat.

Začíná to koníčky, končí štětkou na záchod

Foto: iStock

Spolubydlení je dnes mladými bráno jako běžná součást "bytové kariéry". Předtím, než si mladí pořídí vlastní bydlení, vyzkouší si podle Frkouse jeden až tři takové způsoby soužití s kamarády.

Zajímavé podle něj je, že všichni dotazovaní se v osobních rozhovorech svěřili s tím, že zatímco u prvního spolubydlení řešili, kdo má jaké koníčky, co čte a jakou poslouchá hudbu, tak u třetího spolubydlení už bylo nejdůležitější od ostatních zjistit, zda mají všichni shodné hygienické návyky.

"Kromě dluhů na nájemném se spolubydlení rozpadá nejčastěji kvůli sporům o nevyužívání štětky na záchodě, neochotě uklízet nádobí či luxovat a velké spory vznikají také kvůli dlouhému nechávání věcí v pračce. Rozdílné zájmy důvodem rozpadu vztahů nebývají," shrnuje výsledky výzkumu šéf komunikace Residoma.

 
Mohlo by vás zajímat

Právě se děje

Další zprávy