Nejběžnější prodávanou barvou na auta je nyní bílá, šedivá, stále oblíbená je i červená či černá. V posledních letech zaznamenaly oblibu perleťové či naopak matné laky.
Nyní se ale dostane na trh něco, co tu ještě nebylo. Tunerská firma Gemballa dva roky po smrti svého zakladatele (do souvislosti s ní je dáván v Jihoafrické republice uprchlý Radovan Krejčí) oznámila, že brzy zavede do praxe novou technologii lakování karoserie s využitím diamantů.
Lesk má být potom doslova oslňující. Drahokam v barvě nahrazuje různé reflexní přísady dosud používané, jako jsou kovové pigmenty, částečky skla nebo krystaly. Metoda spočívá v rozemletí diamantů na velice jemný prášek, který se dá nanést jako součást laku. Současně částečky nesmějí ztratit svůj třpyt.
Diamanty odrážejí světlo v závislosti na počtu vybroušených plošek - čím větší počet kamenů se tedy na dané ploše nachází, tím větší je plocha odrazu. Tisíce vybroušených plošek, které odrážejí světlo v rámci inovačního procesu firmy Gemballa, tak vytvářejí s ničím nesrovnatelný lesk. Diamantová povrchová úprava je určena nejen pro exteriér, ale i interiér vozů.
Uwe Gemballa byl nalezen mrtev
Firma zatím nezmiňuje podrobnosti, ani takové detaily, jako je cena, nebo kolik diamantů je třeba rozdrtit pro výrobu litru třpytivé barvy.
Diamanty mají nejsilnější refrakční vlastnosti ze všech drahokamů, což vysvětluje jejich přitažlivý třpyt. Jsou rovněž nejtvrdší přirozeně se vyskytující známou látkou. Vzhledem k tomu, že diamanty jsou formou uhlíku, vytvořenou při vysoké teplotě a tlaku, jedná se o dokonalou povrchovou úpravu pro karoserie z uhlíkových vláken, které Gemballa používá u svých nejexkluzivnějších automobilů.
Firma Gemballa v posledních měsících znovu ožila poté, co počátkem roku 2010 ohlásila bankrot. Ten byl důsledkem záhadného zmizení jejího zakladatele. Uwe Gemballa byl pak na podzim 2010 objeven v Jižní Africe zastřelený.