Jaxe tam ten Moravec vlastně dostal?
* Tvůrci musí publikovat nejméně 52 videí za rok na jedné platformě, dosahovat alespoň 500 tisíc zhlédnutí v průměru na jedno video a vydělávat díky této činnosti přes 50 tisíc korun ročně. Splněna musí být všechna tři kritéria zároveň.
* Platforma Moravec.cz je nová placená služba Václava Moravce, kterou začal vytvářet po svém březnovém odchodu z České televize.
To už těch 52 videí za letošek zvládl? A v průměru půlmilion zhlédnutí na jedno každé?
Řekl bych, že jde o předpoklad, že ta kritéria naplní. Parametry jsou sice dané za rok, takže změřit je možné až zpětně, ale regulace má smysl hned od začátku publikování. Třeba televize také nejsou regulované až po roce vysílání, ale hned od začátku. Tady je to mírnější, ale ne ve smyslu „první rok si můžete dělat, co chcete“.
Odlišnost je v tom, že je to jeho vlastní platforma od začátku založená kvůli vydělávání na videopořadech, zatímco Kluci z Prahy publikují na cizí platformě pro sdílení uživatelských nahrávek. Tím se kritéria pro jejich zařazení ve smyslu zákona odlišují.
To sice ano, ale mám pocit, že pokud by například publikoval jedno video týdně, a na Vánoce si dal dva týdny pauzu, tak těch 50 videí nenaplní...
...a pokud bude například publikovat jedno video denně, nedostane se s průměrem sledujících na ten půlmilion shlédnutí (nejméně několik let).
Z toho usuzuji, že naň byla použita jiná kritéria, která v článku popsaná nejsou.
Vždyť jsem vám ten rozdíl popsal :) Je provozovatelem své vlastní platformy, tak jako třeba XTV, DVTV nebo Stream.cz. Kritéria počtu videí, jejich zhlédnutí a ročního výdělku se týkají digitálních tvůrců, kteří využívají platformu jiného poskytovatele.